آیا بانک ترون کلاهبرداری است

آیا بانک ترون کلاهبرداری است

بانک آف ترون کلاهبرداری است!

بانک اف ترون هیچ گونه ارتباطی با  ارز دیجیتال ترون یا بحث Staking در شبکه ترون ندارد. فقط این یک پروژه است که با ارز ترون اقدام به سرمایه گذاری می کنید  لازم به ذکر است اگر با قرارداد هوشمند و یا اسمارت کانترکت آشنایی داشته باشید هر کسی می تواند با دانش اولیه از این موضوع به راحتی یک اسمارت کانترکت راه اندازی کند؛ و چیز پیچیده و سختی نیست فقط فرق در اینکه از آن برای اهداف مثبت یا منفی استفاده کرد مهم است و اینکه آن را چه طور در جامعه پروموت کرد اهمیت دارد

در پروژه Bank of Tron فعالیت خاصی صورت نمی‌گیرد که بتواند سودی برای اعضا ایجاد کند به همین خاطر هیچ ارزش تجاری ندارد ؛ چراکه هیچ اطلاعات دقیق یا نحوه کار آن وجود ندارد و در واقع شما بر روی پروژه ای سرمایه گذاری می کنید که هیچ اطلاعات دقیقی از آن در دسترس نبوده و فاقد وایت پیپر و نقشه راه و اطلاعات شفاف است.در صورتی که سایت سرمایه گذاری معتبر همه چیز شفاف است

عملا می توان گفت بانک ترون یک سیستم پانزی هرمی است مانند پروژه هوشمند اتریوم که در بازه کوتاهی در ایران هم ترند شد.

این پروژه کاملا کلاهبرداری است و از سیستم پانزی استفاده کرده برای آن دسته از افر اد که سیستم پانزی نمیدانند چیست به صورت ساده می توان گفت در این سیستم  سود کاربران قدیمی از سرمایه کاربران جدید تأمین می‌شود. شاید شما بگویید که چرا این سیستم را کلاهبرداری تلقی میکنید و باید در جواب یک چیز را بگوییم. کمپانی ترون  به هیچ عنوان این کمپانی را تایید نمیکند و بارها هشدار داده است و  به این موضوع اشاره شده که مجموعه بانک آف ترون Bank of tron تنها از بستر بلاک چین و ارز ترون استفاده میکند و استفاده از بلاک چین ترون دلیل بر درست بودن این سرمایه گذاری نیست چرا که هر کس می تواند بصورت قرارداد هوشمند از بلاک چین هایی همچون ترون و اتریوم استفاده کند.


از مهم‌ترین ویژگی‌های این چنین سیستم های کلاهبرداری دادن وعده سود‌های نجومی و روش هرمی و ویروسی است.شاید عده ای بگویند نه ما در حال دریافت سود خود هستیم و حرفشان هم درست باشد ولی در سیستم پانزی هر لحظه امکان تعطیلی و فرار افراد باشد .ممکن است یک سال فعال باشد ممکن است یک ماه دیگر فعال باشد و تا آن زمان قطعا سود افراد قدیمی را می دهند
به یاد داشته باشید که هرگونه تبلیغ و مشارکت در طرح‌های کلاهبرداری و پانزی و هرمی که با اسم قراردادهای هوشمند است  در بسیاری از کشورها بخصوص در ایران جرم تلقی می شود و حتی ممکن است کسی که در این طرح‌ها دارایی خود را از دست داده، مجرم شناخته شده و به جریمه مالی و زندان محکوم شود. سایت ایران هشدارنیز قبلا در این خصوص اطلاعیه ای منتشر نموده است.

پلن کاری و سود دهی بانک آف ترون

این بانک سرمایه گذاری به گفته خودشان با دریافت ارز دیجیتال ترون چهار پلن درآمد زایی خود را معرفی کرده . در طرح های ارائه شده بر روی سایت، مدت زمان سرمایه گذاری ۱۸ روز تا بی نهایت بوده و حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۱۰ ترون در هر طرح معین شده است. این وب سایت نیز همانند سایر وب سایت های مشابه با اقدام وعده پرداخت سود روزانه حداقل ۳.۷ درصد و حداکثر ۶.۷ درصد و سود پرداختی کل ۱۲۰ درصد و حداکثر بی نهایت سرمایه گذاری خود را معرفی کرده است.

Screen Shot 2020 08 23 at 23.26.49 - بانک آف ترون کلاهبرداری است؟

در اقدامی دیگر این وب سایت به منظور توسعه مجموعه خود اقدام به تعیین سود زیرمجموعه گیری کرده است .

قرارداد بانک ترون متشکل از 3 مرحله زیرمجموعه گیری است که به ترتیب شامل : 5% ، 2% و 0.5% سود است . و بعلاوه، کسی که با لینک زیرمجموعه فرد دیگری وارد شده باشه 0.5% از سرمایه خودش را پاداش میگیرد.

در قسمتی از سایت بانک اف ترون دلایل امن بودن آن را  اینطور نوشته

بانک ترون به طور اتوماتیک روی بلاکچین ترون و قرارداد هوشمند آن اجرا می شود. وهیچکس نمیتواند آن را تغییر داده یا پاک نماید یا روی آن تاثیر گذارد.در صورتی که هیچ مدرکی دال بر بلکچین بودن پروژه نیست فقط چون از ارز ترون استفاده می شود و آن در بستر بلاکچین است همین باعث شده ظاهری گول زنند داشته باشد

با بررسی های ساده معلوم می شود این سایت فقط برای ایرانی ها درست شده چون بیشتر کاربران ان ایرانی هستند آن دسته هم که غیر ایرانی هستند می توان گفت ایرانی های هستند که از وی پی ان استفاده می کنند هستند.

در آخر هم پیشنهاد می شود در هرگونه طرحی که سود خارج از منطق داده می شود و همچنین در خواست می کنند این پروژه را به دیگران معرفی کنید شرکت نکنید عطایش را به لقایش به بخشید.مطمن باشید پنیر مجانی فقط در تله موش وجود دارد و اگر اینچنین سود های وجود داشت به گوش ما نمیرسیدآنقدر سرمایه گذار وجود دارد که دنبال پول های کم ما نباشند.

نویسنده و جمع آوری:وحید صنعتی

نظرات بازدیدکنندگان