سفت کننده ناخن، زیبایی و سلامتی ناخن های شما را تضمین می کند.

سفت کننده ناخن، زیبایی و سلامتی ناخن های شما را تضمین می کند.

 سفت کننده ناخن به بافت و ساختار ناخن های شما استحکام می بخشد و از شکستن و لایه لایه شدن ناخن، جلوگیری می کند. ناخن سالم، در عین برخورداری از حالت ارتجاعی و اندکی انعطاف، باید مقاوم و محکم بوده و به راحتی شکسته نشود. امروزه برای مراقبت از ناخن ها به ویژه در مقابل عوامل شکننده، محصولات بهداشتی و آرایشی متعدد و متنوعی تولید شده است که سلامت و استحکام ناخن را تضمین می کند و از این میان می توان به سفت کننده ناخن، اشاره نمود.

عوامل مختلف فیزیکی و شیمیایی، احوال و وضعیت جسمی و روانی، سن و اقلیم و جنسیت، از جمله عواملی هستند که بر سلامتی و استحکام و کیفیت ناخن ها موثرند. امروزه به ویژه به واسطه استفاده از انواع لاک و تزیینات مختلف برای آرایش ناخن، بیشتر از گذشته نیاز است که صدمات وارده به ناخن در اثر استفاده از این مواد شیمیایی آرایشی، جبران و اصلاح گردد؛ به همین دلیل است که کاربرد سفت کننده ناخن بیشتر مورد توجه و اهمیت قرار می گیرد. 

سفت کننده ناخن چیست؟

سفت کننده هایی که برای استحکام بخشی به ناخن ها استفاده می شود، محصولی است که به محض قرار گرفتن بر روی سطح ناخن، در اثر تماس مستقیم، موجب تقویت ساختار ناخن شده و از طرفی به عنوان یک لایه پوششی مقاوم برای استحکام بخشی و جلوگیری از ایجاد آسیب به ناخن، نیز به حساب می آید؛ البته لازم به ذکر است که استفاده طولانی مدت و مستمر از سفت کننده های ناخن و امثال آن، کم کم موجب سخت شدن بیش از اندازه بافت ناخن و آسیب پذیری آن می شود. سفت کننده ناخن می تواند در جهت تقویت ناخن نیز عمل کند؛ یعنی موجب بلند شدن ناخن با ساختار مقاوم گردد.

سفت کننده ناخن، نقش محافظتی دارد.

سفت کننده ناخن، نقش محافظتی دارد.

یکی از اصلی ترین ترکیباتی که در تولید سفت کننده های ناخن به کار می رود، فرمالدئید است که موجب استقامت بافت ناخن می شود؛ اینگونه شما علاوه بر آنکه ناخن خود را تقویت می کنید با ایجاد یک لایه پوششی محافظ، آن را در برابر صدمات فیزیکی که هنگام کارهای روزانه ممکن است به ناخن وارد شود، مصون می دارید.

ناخن سالم چه ویژگی هایی دارد؟

سفت کننده ناخن، یک محصول حفاظتی است اما لامت ناخن، به فاکتورهایی بیش از استحکام، وابسته است. ناخن نیز، مانند پوست، یکی از اندام های پوششی و محافظتی بدن محسوب می شود و سلامت ناخن در حفظ سلامت بدن، بسیار اهمیت دارد. ناخن سالم، بافتی یکپارچه و ساختاری یک دست بدون فرورفتگی دارد. از آنجا که آبرسانی و لطافت و رطوبت ناخن، مانند پوست، اهمیت دارد، ناخن سالم نیز مانند پوست، باید بافتی ارتجاعی و منعطف داشته باشد؛ اما نه به این معنا که به راحتی خم یا از گوشت جدا شود. علاوه بر این، ناخن باید محکم و مقاوم باشد و پوسته پوسته نشود.

رعایت بهداشت ناخن و استفاده از سفت کننده ناخن و محصولات تقویتی و محافظتی بهداشتی و مطمئن، برای سلامتی انگشت های دست و پا اهمیت دارد. به یاد داشته باشید که عفونت های ناشی از ناخن و بافت اطراف آن، می تواند منجر به فجایع بزرگی شود و حتی تا پای مرگ پیش رود!!!

چگونه می توان به ناخن ها استحکام بخشید؟

چگونه می توان به ناخن ها استحکام بخشید؟

عواملی مانند مواد شوینده، آلاینده های صنعتی که در هوا و آب و ... موجود است، وضعیت جسمی و هورمونی مانند تیروئید، واکنش به دارو، وضعیت های آلرژیک مانند پسوریازیس و ... از جمله عواملی هستند که بر صحت ناخن، موثرند. کمبود ویتامین B، کلسیم، آهن و برخی از اسیدهای چرب، باعث نرمی بیش از اندازه ناخن شده و شکستن و یا خمیده شدن آن را تسهیل می کنند و اینجاست ک نقش موثر سفت کننده ناخن، مطرح می شود.

آیا سفت کننده ناخن با تقویت کننده ناخن فرق دارد؟

اغلب سفت کننده های ناخن دارای ترکیبات تقویتی برای ناخن هستند، اما در کل سفت کننده ها بیشتر شبیه به لاک و ژل هستند که لایه مقاومی را روی ناخن ایجاد می کنند.

در واقع، بر خلافتقویت کننده ناخن، که بافت ناخن را به صورت ریشه ای تقویت کرده و موجب تسریع رشد ناخن شده و ساختار آن را بهبود می بخشد، سفت کننده ناخن، نوعی راهکار کوتاه مدت و مقطعی برای سفت شدن سریع ناخن و افزایش مقاومت آن در مقابل عوامل بیرونی است.

 ناخن های مقاوم، به راحتی شکسته نمی شوند.

ناخن های مقاوم، به راحتی شکسته نمی شوند.

 


محصولات مرتبط:

مقالات مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نظرات بازدیدکنندگان