معرفی انواع کرم آبرسان

معرفی انواع کرم آبرسان

مرطوب کننده ها، بخش مهمی از برنامه مراقبت از پوست است، زیرا به سلامت آن کمک می کند. در واقع، مرطوب کننده ها رطوبت را در پوست اضافه نمی کنند. در عوض، آنها آب موجود را در پوست جذب می کنند. انواع کرم آبرسان خوب، حاوی مرطوب‌کننده‌، سرامید و یا نرم‌کننده‌هایی هستند که آب را در لایه بیرونی پوست نگاه داشته و به سلول ‌های آسیب ‌دیده، فرصت ترمیم می‌ دهند.

استفاده از انواع کرم آبرسان، مطابق با نوع پوست، می تواند بر سلامتی و شادابی آن، تاثیری مثبت داشته باشد.

آبرسانی:

پوست با قرار گرفتن در معرض آفتاب و آلودگی هوا، خشک می شود. یک مرطوب کننده، رطوبت پوست را جبران کرده و آن را افزایش می دهد. از سویی دیگر، انواع کرم آبرسان ممکن است لکه های خشک، پوسته پوسته شدن و قرمزی را نیز از بین برده و پوستی نرم و درخشان را به ارمغان آورد.

انتخاب بهترین کرم آبرسان پوست

مزیت های استفاده از انواع کرم آبرسان پوست

محافظت:

مرطوب کننده های دارای SPF، پوست را در برابر نور خورشید محافظت می کنند. مرطوب کننده همچنین مانع از دست دادن آب در پوست شده و کمک می نمایند تا رطوبت طبیعی خود را حفظ کند.

روشن‌کننده:

 انواع کرم آبرسان حاوی ویتامین C، دارای خواص روشن‌کنندگی هستند که می‌ تواند به یکنواخت شدن رنگ پوست و محو کردن لکه‌های تیره کمک کند.

ضد پیری:

مرطوب کننده های حاوی رتینول یا رتینوئید نیز می توانند خواص ضد پیری داشته باشند.

3 نوع کرم آبرسان

در میان انواع کرم آبرسان، سه نوع مرطوب کننده اصلی جهت انواع پوست وجود دارد که حاوی ترکیباتی هستند که فواید زیادی را به همراه دارند.

نرم کننده ها:

اینها مواد روغنی و چربی مانند سرامیدها، کلاژن، دایمتیکون، لانولین، روغن معدنی، کره شی یا روغن جوجوبا را در خود دارند. این مواد با پر کردن شکاف‌ های پوست، بافت و ظاهر آن را بهبود می ‌بخشند تا صاف‌تر به نظر برسد.

برخی از نرم کننده هامانند کلاژن، در میان انواع کرم آبرسان، به دلیل خاصیت ضد پیری استفاده می شوند و می توانند ظاهر خطوط و چین و چروک را کاهش دهند. سایر نرم کننده ها مانند سرامیدها می توانند به درمان اگزما کمک کنند.

مرطوب کننده ها:

اینها موادی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین، اسید لاکتیک، آلفا هیدروکسی اسیدها (AHA) یا اوره هستند که با کشیدن رطوبت از هوا، پوست را آبرسانی و بازسازی می کنند.

مسدود کننده رطوبت:

در میان دیگر انواع کرم آبرسان، این ترکیبات روغنی مانند موم زنبور عسل، وازلین، سیلیکون ها و ژل نفتی، یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کنند تا مانع از دست رفتن رطوبت شوند.

انتخاب بهترین کرم آبرسان پوست

نحوه انتخاب کرم آبرسان برای انواع پوست

پوست ها، به دلیل داشتن بافت و ضخامت متفاوت، به مرطوب کننده های مختلفی نیاز دارند که در این جا به آن اشاره شده است.

پوست‌های چرب:

بهترین مرطوب‌کننده برای پوست ‌های چرب، انواع کرم آبرسان مبتنی بر آب و بدون چربی مانند مرطوب‌کننده ژل است که هیچ روغنی در آن وجود ندارد. این مرطوب کننده های غیر چرب و سبک، برای پوست های مستعد آکنه خوب هستند.

پوست خشک:

یک کرم آبرسان، بهترین مرطوب کننده برای پوست خشک خواهد بود. آنها حاوی هر دو ترکیب روغن و آب بوده و برای جذب رطوبت و مواد روغنی طراحی شده اند.

پوست معمولی:

این نوع پوست می تواند از انواع کرم آبرسان استفاده کند. اگر پوست شما معمولی است، می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید یا آنکه بهترین ژل را متناسب با پوست خود انتخاب کنید.

پوست حساس:

افرادی که پوست حساسی دارند، باید به دنبال مرطوب کننده بدون عطر و بدون پارابن در میان انواع کرم آبرسان باشند.

محصولات مرتبط:


مقالات مرتبط:

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

نظرات بازدیدکنندگان