چای ماسالا

چای ماسالا

 هر آن چیزی که باید راجع به چای ماسالا بدانید

نوشیدن یک فنجان ماسالا به تنظیم فشار و قند خون کمک به سزایی می کند.

 

چای ماسالا چه نوع نوشیدنی می باشد؟

تاریخچه ماسالا به کشور هند مربوط می شود و دارای خواص پزشکی بسیاری می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، تنها نوشیدن یک فنجان از این چای، می تواند افراد را تا حد زیادی از ابتلا به انواع بیماری ها ایمن سازد. این محصول ترکیبی از چند گیاه می باشد که عبارتند از: زنجبیل، چای سیاه، دانه های هل، میخک و فلفل سیاه.

 

 

خاصیت فوق العاده چای ماسالا برای لاغری و تناسب اندام

می توان گفت برای افرادی که اضافه وزن دارند نوشیدن این چای بسیار توصیه می شود زیرا ترکیبات به کار رفته در آن، سوخت و ساز را در بدن به میزان قابل توجهی افزایش داده و هم چنین کالری بسیار کمی نیز دارد (حدوداً 100 کالری).

 

در نوشیدنی ماسالا از شیر پاستوریزه نیز استفاده می شود.

 

تاثیر چای ماسالا بر روی پیشگیری از بیماری های فصلی مانند سرما خوردگی

این نوشیدنی با دارا بودن خواصی هم چون: ضد التهاب، ضد قارچ، ضد باکتری بودن موجب می شود تا افراد از سرما خوردگی و یا گلودرد در امان باشند. اگر هم دچار سرما خوردگی شده اید، بهتر است این چای را به صورت داغ میل کنید تا تاثیر فوق العاده آن را ببینید.

نقش قابل توجه چای ماسالا در تامین انرژی

این نوشیدنی به دلیل دارا بودن میزان بسیار زیادی کافئین، سبب می شود تا خستگی کاذب، کم توانی و موارد این چنینی را از بدن دور کرده و انرژی لازم را به شما ببخشد. پس اگر در طی روز احساس خستگی کردید بهتر است یک از این چای را نوش جان کنید تا انرژی لازم برای انجام امور را دوباره به دست آورید.

 

 

 

نوشیدنی ماسالا از انواع نوشیدنی های گرم بوده و برای فصول سرد سال نیز بسیار توصیه می شود.

 

تاثیر چای ماسالا بر روی تقویت سیستم ایمنی بدن

اگر شما نیز دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستید و در فواصل زمانی کوتاهی بیمار می شوید؛ بهتر است در رژیم غذایی روزانه خود، نوشیدن یک فنجان از این نوشیدنی را بگنجانید؛ زیرا این عمل سبب تقویت سیستم ایمنی شما خواهد شد.

چای ماسالا تحت عنوان محصولی برای کمک به هضم و گوارش راحت تر

با توجه به این که برای تولید این چای از میخک نیز استفاده شده است، نوشیدن آن، به هضم راحت تر و سریع تر کمک کرده و عمل گوارش را آسان می نماید.

 

 

 

ماسالا، در وعده عصرانه می تواند انرژی قابل توجهی به شما ببخشد.

 

چای ماسالا دارای خواص آنتی اکسیدان می باشد

همان طور که می دانید ماده اصلی در تهیه این نوشیدنی، چای سیاه بوده و به همین دلیل خاصیت ضد اکسیدانی بسیار قوی دارد و می تواند میزان کلسترول را به حد قابل توجهی کاهش دهد.

 

 

سخن آخر

چای ماسالا یکی از انواع نوشیدنی های مفید و دارویی نیز به شمار می رود. از این رو نوشیدن آن برای تمامی سنین مفید بوده و تاثیرات فوق العاده ای نیز بر روی بدن افراد می گذارد. هم چنین از این محصول، تحت عنوان تامین کننده انرژی، درمان سرما خوردگی، پیشگیری از بیماری های فصلی نیز، نام برده می شود.

 

نظرات بازدیدکنندگان