علت لاغری و چاقی صورت

علت لاغری و چاقی صورت

 علت لاغری و چاقی صورت و راه های درمان آن

جالب است بدانید که لاغری بیش از اندازه صورت یکی از نشانه های عدم شادابی و سرزنده بودن پوست است به دلیل آن که لاغری صورت باعث از بین رفتن کلاژن خواهد شد و این موضوع به مرور زمان چین و چروک های ریز و درشتی را بر روی پوست صورت نمایان می کند. به همین خاطر افراد جوان به خصوص خانم ها، به دنبال راه های چاق و پر نمودن صورت خود هستند از این رو در این بخش قصد داریم به مسئله لاغری و چاقی صورت بپردازیم.

 

علت لاغری و چاقی صورت

چرا صورت به طور ناگهانی لاغر می شود؟

توجه داشته باشید که برخی از عوامل مختلف می تواند باعث لاغری صورت شوند به همین خاطر اگر با این عوامل آشنایی داشته باشید می توانید به میزان قابل توجه ای از لاغری صورت و چروکیده شدن آن جلوگیری کنید.

این عوامل به صورت زیر است:

  • رژیم غذایی نامناسب: یکی از عمده ترین دلایل لاغری پوست آن است که فرد از رژیم غذایی سالم برخوردار نیست؛ به همین خاطر باید عادت غذایی خود را بررسی کنید و تا می توانید از خوردن غذاهای آماده دوری کنید.
  • از بین رفتن کلاژن پوست: به مرور زمان و با افزایش سن، عمل کلاژن سازی کند و متوقف خواهد شد که برای جبران آن می بایست از کرم ها و مواد آرایشی کلاژن ساز استفاده کنید تا بتوانید لاغری و چاقی صورت خود را کنترل کنید.
  • استرس و اضطراب: برای آن که استرس و اضطراب بر روی پوست شما تاثیر نداشته باشد، بهتر است روش های کنترل اضطراب را یاد بگیرید و ساعتی از شبانه روز را به مراقبه بپردازید.
  • از دیگر عوامل موثر می توان به استعمال دخانیات، سبک زندگی ناسالم و... اشاره کرد.

راه های سریع چاقی صورت

روش های شگفت انگیز جلوگیری از لاغری صورت

شما با چند روش ساده می توانید لاغری و چاقی صورت خود را مدیریت کنید و از کاهش شادابی پوست جلوگیری کنید.

روش های موثر و تاثیرگذار عبارت اند از:

  1. استفاده از کرم های کلاژن ساز: برخی از محصولات بهداشتی دارای قابلیت کلاژن سازی برای پوست هستند که استفاده از آن می تواند مانع لاغری صورت شما شود.
  2. استفاده از ماسک های صورت: ماسک های کلاژن ساز به طور آماده موجود می باشند که بعد از گذشت مدت زمان اندکی، تاثیرات فوق العاده آن را بر روی پوست صورت خود خواهید دید، علاوه بر آن، ماسک های آبرسان مانند ماسک آلوئه ورا نیز موثر خواهد بود.
  3. مصرف ویتامین E: توصیه می شود از کرم های مرطوب کننده ای استفاده کنید که حاوی ویتامین E باشد زیرا این ویتامین باعث شادابی پوست خواهد شد و لاغری صورت را برطرف خواهد نمود.

دوری از عمل های زیبایی و جلوگیری از لاغری و چاقی صورت به طور مداوم

البته درمان های دیگری نیز مانند تزریق چربی و... وجود دارد که علاوه بر پر هزینه بودن، ریسک بسیار بالایی دارند؛ زیرا ممکن است علاوه بر آن که باعث از بین رفتن لاغری صورت نشوند، بلکه مشکلات پوستی خیلی زیادی را نیز به وجود آورند. بنابراین تا می توانید از به کار بردن این گونه روش پرهیز کنید. بنابراین بهترین روش آن است که از شیوه های کم خطر و اطمینان بخش استفاده کنید تا همواره پوستی شاداب و بدون هیچ گونه چین و چروکی داشته باشید.

 

 

نظرات بازدیدکنندگان