شناخت نحوه استفاده تونر

 شناخت نحوه استفاده تونر

 شناخت نحوه استفاده تونر برای داشتن پوستی شفاف

به طور کلی تونر نوعی پاک کننده صورت است که مواد آرایشی و شیمیایی را از بین برده و پوست شما را شفاف می سازد. وظیفه اصلی تونرها تنظیم کردن PH پوست بوده و با ایجاد تعادل در پوست شما، مانع از به وجود آمدن آسیب های جدی پوست می شود. همچنین نحوه استفاده تونر به گونه ای است که بعد از پاک کردن آرایش، روی پوست استفاده می شود. تونرها انواع مختلفی داشته و هرکدام دارای ویژگی های خاصی می باشند که در این مقاله به خوبی با آن ها آشنا می شوید.

برای خرید تونر و میسلار از فروشگاه وانی مانی اینجا کلیک کنید

آشنایی با نحوه استفاده از تونر

 

 

بررسی انواع مختلف تونرها

1. تونر بر پایه الکل: این نوع تونرها اغلب برای رفع آکنه و لایه برداری پوست مورد استفاده قرار می گیرند که استفاده بیش از حد آن ها موجب آسیب رساندن به پوست و عدم کلاژن سازی می شود. بنابراین نحوه استفاده تونر بر پایه الکل به گونه ای است که تنها یک بار در روز، روی پوست استفاده شود.

2. تونر بر پایه گلیکول: این نوع تونرها دارای آب، گلیسیرین، گلاب، گل محمدی و مرکبات آبرسان بوده و موجب درخشان ساختن پوست می شود. از طرفی استفاده مداوم و غیر مناسب از آن ها، باعث آسیب رساندن به پوست شما می شود.

3. تونر بر پایه آب: این نوع تونر یکی از پر کاربرد ترین نوع تونرها بوده و حاوی مواد مفیدی از جمله ترمیم کننده های پوستی، آنتی اکسیدان ها و مواد سلولی می باشد. افرادی که دارای پوست چرب هستند، می توانند هر روز از این نوع تونرها استفاده کرده و چربی پوست خود را کنترل کنند.

فواید انواع تونرها برای پوست

فواید معجزه آسای انواع تونر برای پوست

1. تمیز شدن منافذ پوست: استفاده از لوازم آرایشی و کرم پودرها، موجب آلوده ساختن منافذ پوست شده و با شستشوی پوست هم کاملا پاک نمی شوند. بنابراین با شناخت نحوه استفاده تونر، می توانید منافذ پوست خود را به خوبی تمیز کرده و آلودگی های موجود را از بین ببرید.

2. شفاف کننده پوست: استفاده از تونرها موجب کنترل چربی صورت، از بین بردن آلودگی های موجود در منافذ پوست و شفاف شدن پوست می شود.

3. تنظیم PH پوست: استفاده از لوازم آرایش و شوینده های متفاوت، موجب تغییر دادن میزان PH پوست شده و تعادل پوست را بهم می ریزند؛ ولی تونرها باعث تنظیم PH پوست می شوند.

4. آبرسانی سطح پوست: انواع مختلف تونرها رطوبت موجود روی پوست را حفظ کرده و از پوست شما در برابر آلودگی ها محافظت می کنند.

5. بستن منافذ باز پوست: تونرها با توجه به داشتن خاصیت بالای آبرسانی، منافذ باز پوست را کوچک تر کرده و از نفوذ ذرات آلوده به پوست جلوگیری می کنند.

درخشان شدن پوست با استفاده از تونرها

کلام آخر

بنابراین نحوه استفاده تونر به گونه ای است که باید بعد از شستشوی پوست و قبل از استفاده از کرم، روی پوست استفاده شود. تونرها دارای انواع مختلفی بوده و می توانید حداکثر روزی یک بار از آن ها به منظور تمیز شدن منافذ پوست و شفافیت پوست خود استفاده کنید.

نظرات بازدیدکنندگان