بایدها و نبایدها درمورد اسکراب پوست

بایدها و نبایدها درمورد اسکراب پوست

 اسکراب چیست؟

حتی با وجود استفاده از شوینده‌ها و شستشو و تمیز کردن پوست به صورت روزانه، کماکان سلول‌های پوستی مرده وجود خواهند داشت که هنوز از بین نرفته‌اند. برای از بین بردن این لایه پوست مرده شما نیازمند استفاده از اسکراب‌ها می‌باشید. اسکراب‌‌ها را می‌توان با نام لایه بردار نیز شناخت. وارد کردن این مرحله به روتین پستی باعث از بین رفتن جوش­های سر سیاه و سر سفید سلول‌های پوست مرده و... می‌شود که در نهایت باعث صاف شدن و درخشان شدن پوست شما می‌شود.

 قبل از هر چیزی باید بدانید که اسکراب پوست را باید متناسب با نوع پوست انجام داد که برای پوست‌های خشک و پوست‌های چرب و مستعد آکنه متفاوت خواهند بود و این شناخت درست استفاده کردن باعث آسیب هرچه کمتر به پوست شما می‌شود چرا که اگر به روش صحیح استفاده نشود ممکن است به پوست شما آسیب جدی وارد کند.

برای خرید  اسکراب های برند از فروشگاه وانی مانی اینجا کلیک کنید

 

اسکراب یکی از مراحل اصلی روتین پوستی می‌باشد‌.

چرا باید از اسکراب صورت استفاده کنیم؟

اسکراب یا لایه بردارها به از بین بردن سلول‌های پوستی مرده کمک می‌کنند. سلول‌هایی که می‌توانند منافذ پوست شما را مسدود کنند. از موارد دیگری که باعث مسدود شدن این منافذ می‌باشند می‌توان به گردوغبار، آلودگی و سموم اضافی اشاره کرد که درنهایت همگی باعث ایجاد مشکلات پوستی از جمله آکنه و التهاب می‌شود.

 

مزایای استفاده از اسکراب

همان‌طور که اشاره کردیم اسکراب با عمل لایه‌برداری از پوست و از بین بردن سلول‌های مرده پوست به جوانی درخشندگی و زیبایی پوست شما کمک می‌کند؛ که اهمیت این مسئله بیشتر مربوط به پوست صورت خصوصاً در خانم‌ها می‌باشد.

 

اسکراب کردن باعث درخشندگی پوست شما می‌شود.

 

 

 

 

باید و نبایدهای هنگام اسکراب

در ادامه بررسی نکاتی که هنگام اسکراب پوست باید به آن‌ها توجه کرد می‌پردازیم:

  1. شست‌وشو قبل از اسکراب: سعی کنید همیشه قبل از اسکراب صورت خود را با یک شوینده ملایم متناسب با نوع پوست خود بشویید.
  2. محصول مناسب: از اسکرابی استفاده کنید که برای پوست شما طراحی شده باشد تا هم به مرطوب‌سازی پوست شما کمک کند و هم سایر مشکلات پوستی شما را برطرف کند.
  3. دوری از نور خورشید: بعد از اسکراب کردن، پوست شما تقریباً نسبت به همه‌چیز حساس می‌شود پس در معرض نور خورشید قرار نگرفته یا از ضد آفتاب‌ها استفاده کنید.
  4. دوره مشخص: از اسکراب‌ها استفاده روزانه نکنید؛ چرا که باعث خشکی پوست صورت شما می‌شود. بهترین دوره استفاده برای اسکراب پوست یک‌بار در ماه یا دو هفته یک‌بار می‌باشد.
  5. مدت زمان: صورت خود را برای مدت طولانی اسکراب نکنید، این مسئله فقط به پوست شما آسیب می‌زند. چرا که اسکراب برای مدت طولانی باعث می‌شود پوست شما خشک شده، روغن بیشتری ترشح شده در نتیجه منجر به آکنه شود.
  6. بخور دادن: عمل بخور دادن حتماً باید پس از اسکراب کردن انجام شود، چرا که بعد از بخور پوست شما بسیار حساس خواهد شد.
  7. آکنه و زخم: اگر پوست شما دچار آکنه یا زخم شده است بهتر است که از اسکراب آن خودداری کنید. چرا که این مسئله باعث ایجاد التهاب و عفونت می‌شود، حتی می‌تواند باعث ماندگاری جای زخم بر روی پوست شود. پس ابتدا به پوست خود زمان ترمیم داده و سپس از اسکراب پوست استفاده کنید.

 

 

قبل از اسکراب کردن صورت خود را بشویید.

نظرات بازدیدکنندگان