نحوه تشخیص اصل بودن لوازم ارایش

 نحوه تشخیص اصل بودن لوازم ارایش

 نحوه تشخیص اصل بودن لوازم ارایش


هر فردی به خوبی می‌داند که وسایل اصل و استاندارد، در مدت زمان طولانی کارایی بالایی داشته و به درستی خدمات‌رسانی می‌کند. برای همین هر فرد در طول زندگی خود در تلاش است تا وسایل مورد نیاز خود را به صورت اصل خریداری کند. شناخت اصل و تقلبی بودن یک وسیله به دقت و دانش کافی نیاز دارد. در خرید وسایل آرایشی هم باید به اصل و تقلبی بودن آن‌ها دقت کرد؛ زیرا این وسیله‌ها با پوست و موی انسان سر و کار دارند و تقلبی بودن آن می‌تواند به بدن آسیب برساند. ما در ادامه راجع به نحوه تشخیص اصل بودن لوازم آرایش صحبت خواهیم کرد.نحوه تشخیص اصل بودن لوازم آرایش

تشخیص اصل بودن لوازم آرایشی

نحوه تشخیص اصلی بودن یک لوازم آرایشی

گفتیم که اصل بودن کالاها و وسیله‌ها مخصوصا در لوازم آرایشی بسیار مهم و ضروری است؛ زیرا اگر وسایل آرایشی و بهداشتی که با پوست و بدن انسان سر و کار دارند، تقلبی باشند ممکن است آسیب جدی به پوست وارد شده و جبران‌ناپذیر باشد. برای همین ما در ادامه نکاتی را به شما آموزش می‌دهیم تا با کمک آن بتوانید وسایل آرایشی اصل را از تقلبی تشخیص دهید.

موارد تشخیص یک لوازم آرایش اصل از تقلبی:

  1. خرید لوازم آرایشی از فروشگاه‌های معتبر

شاید این توصیه خسته کننده باشد که بهتر است برای محافظت از پوست خود در برابر اتفاقات ناخوشایند، به وب‌سایت‌های رسمی مارک لوازم آرایشی مورد نظر خود مراجعه نمایید و لیست فروشگاه‌هایی را که می‌توان از آن‌ها خریداری کرد را بررسی و مرور کنید. این روش  یکی از راه‌های تشخیص اصل بودن لوازم آرایش می‌باشد.

فروشندگان لوازم آرایشی و بهداشتی اغلب فروش خوبی دارند. با این حال دلیل اینکه فروشنده‌ای مشکوک باشد این است که کالاها را با تخفیف بیش از حدی ارائه می‌دهد. به عنوان مثال بعید است که یک ریمل مژه و ابرو یا سایه چشم با 80 درصد تخفیف فروخته شود.

فروشگاه‌های معتبر لوازم آرایشی

 

  1. دقت در نوع بسته بندی

تقلیدهای زیادی از یک برند خوب همواره وجود دارد که حتی توسط یک متخصص، شناخت آن دشوار است. بنابراین برای تشخیص اصل بودن محصولات آرایشی، بهتر است قبل از خرید، به وب سایت تولید‌کننده مراجعه کنید و بررسی نمایید که محصول مورد علاقه شما دارای چه ویژگی‌هایی است. با بررسی متن چاپ شده، اندازه و یا وزن بسته می‌توان لوازم آرایشی تقلبی را تشخیص داد. اگر محصول نسبت به وزن اعلام شده روی بسته بندی خیلی سبک به نظر برسد، بهتر است که به اصل بودن آن مشکوک شوید. این را دوم تشخیص اصل بودن لوازم آرایش می‌باشد که می‌تواند به شما کمک نماید.

 

  1. بررسی بارکد و شناسه سلامت

راه دیگر تشخیص این است که شماره سریال یکسانی باید روی بسته بندی و روی خود کالا درج شده باشد. علاوه بر این بسته بندی اصلی دارای اطلاعات دقیق در مورد ترکیبات آرایشی است و اغلب به همراه چندین دستورالعمل چاپ شده است. اگر اطلاعات روی بسته بندی بسیار کمیاب باشد، محصول مورد نظر جعلی است.

 

بررسی بارکد لوازم آرایشی

 

  1. ارزیابی بافت و بوی لوازم آرایشی

مواد آرایشی اصلی نباید هیچ مقیاس براق و مشکوکی داشته باشد مخصوصا اگر محصول مات باشد. شما می‌توانید برای تشخیص اصالت لوازم آرایش، به طور مثال رژ لب را از روی ترک برداشتن، بوی تند و زننده و بافت مشکوک تشخیص دهید.

نتیجه‌گیری

در کل باید گفت که تشخیص اصل و تقلبی بودن وسیله‌ای نیاز به دقت و آگاهی کافی دارد. ما در این مقاله تشخیص اصل بودن لوازم آرایش را به صورت کوتاه و مختصر توضیح دادیم. امیدوارم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.

 

نظرات بازدیدکنندگان