چه کسی میسلار یا تونر بزند

چه کسی میسلار یا تونر بزند

میسلار یا تونر؟ کدام بهتر است؟

مراقبت از پوست امروزه به یکی از دغدغه‌های خانم‌ها و آقایان تبدیل شده و به همین دلیل انتخاب بهترین گزینه برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مهم و ضروری به نظر می‌رسد. میسلار و تونر، دو نام آشنا در میان محصولات مراقبت از پوست هستند که بی‌اطلاعی از کاربرد دقیق هر کدام می‌تواند مشکلاتی در استفاده از آن‌ها برای مصرف‌کنندگان ایجاد کند. این‌که چه کسی میسلار یا تونر بزند، بستگی به این دارد که دنبال رفع چه مشکلی از پوست خود است؟ با ما همراه باشید تا درباره این دو محصول بیشتر بدانید.

محصولات مراقبت از پوست

شباهت‌ها و تفاوت‌های میسلار و تونر

میسلار و تونر نقاط اشتراک و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که با دانستن آن‌ها می‌توان محصولی متناسب با نیاز خود را انتخاب کرد تا به دنبالش، بهترین نتیجه نیز حاصل شود.

شباهت‌ها

میسلار و تونر هر دو جزو محصولات مراقبت از پوست به شمار می‌روند که خاصیت پاک‌کنندگی دارند و قادرند پوست را از آلودگی‌ها پاک کنند. هر دوی این محصولات به شکل مایع هستند و با کمک پد مخصوص یا پنبه بر روی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت‌ها

برای دانستن این‌که چه کسی میسلار یا تونر بزند لازم است با تفاوت‌های این دو ماده از لحاظ ترکیبات تشکیل‌دهنده و نیز کارکردهای مخصوص هر کدام آشنا شویم.

میسلار از دو ماده اصلی یعنی آب و چربی تشکیل شده و می‌تواند چربی‌ها و آرایش‌های غلیظ را از سطح پوست پاک کند. از آن‌جایی که میسلارها، از چربی در ترکیبات خود استفاده می‌کنند، پوست صورت را چرب می‌کنند و لازم است پوست پس از مصرف، با آب یا ژل‌های شستشو تمیز شود.

کدام محصول مراقبتی بهتر از پوست محافظت می‌کند؟

در مقابل، تونر کارکردهای مختلف و تنوع بالایی دارد و می‌توان از آن، هم بعد از استفاده از سایر محصولات مراقبت از پوست مثل میسلار یا به‌تنهایی و در قالب مراقبت‌های روتین پوست استفاده کرد. به این دلیل که در ترکیبات تونرها از چربی استفاده نمی‌شود، نیازی به شستشوی پوست پس از مصرف آن نیست.

فواید میسلار و تونر برای پوست

میسلار، می‌تواند جایگزین مناسبی برای سایر پاک‌کننده‌های آرایش باشد و چون این کار را بدون این‌که پوست را بیش از حد خشک کند، انجام می‌دهد، محصولی مفید است. البته پس از استفاده از میسلار می‌توان از سایر محصولات تکمیلی مراقبت از پوست مثل تونر استفاده کرد.

میسلار یا تونر؟

تونرها با توجه به نوع خود، می‌توانند کارکردهای مختلفی مثل: لایه‌برداری، آبرسانی و تسکین‌دهندگی داشته باشند و با تمیز کردن ذرات ریز باقیمانده مواد آرایشی یا سایر آلودگی‌ها مثل سلول‌های مرده و نیز بستن منافذ پوست، به درخشان شدن و طراوت بخشیدن به پوست کمک کنند.

جمع‌بندی

برای دانستن این‌که چه کسی میسلار یا تونر بزند کافی است به تفاوت‌ها و شباهت‌های هر کدام توجه کرده و کارکردهای هر محصول در مراقبت از پوست مورد بررسی قرار بگیرد. میسلار یک کارکرد اصلی دارد و آن پاک‌کنندگی مواد آرایشی است و بعد از استفاده باید صورت را شست. ولی تونر، با توجه به کارکردهای مختلفی که دارد، می‌تواند هم بعد از میسلار و هم به تنهایی و به شکل روتین مورد استفاده قرار بگیرد و نیازی به شستشو ندارد.

نظرات بازدیدکنندگان