خرید ضد آفتاب

خرید ضد آفتاب

خرید ضد آفتاب

اغلب ما تمایل داریم که اثرات مضر اشعه‌ی خورشید بر روی پوست خود را نادیده بگیریم اما پوست ما نیاز به مراقبت مداوم دارد و محافظت نکردن از آن در برابر اشعه شدید خورشید می‌تواند موجب به دنبال داشتن خطراتی جبران ناپذیر شود. متأسفانه یا خوشبختانه شرایط کنونی کره‌ی زمین خرید ضد آفتاب را تبدیل به یک چالش کرده است. چرا که انتخاب کرم ضد آفتابی که بتواند پوست را در برابر اشعه‌های مضر خورشید و آلودگی‌های محیط حفظ کند به شدت حائز اهمیت است.

برای خرید ضد آفتاب اروپایی و اوریجینال از فروشگاه وانی مانی اینجا کلیک کنید

امروزه انواع کرم‌های ضد آفتاب بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع پوست افراد، برندهای مختلف و ... تقسیم بندی می‌شوند. از طرفی انواع لوسیون‌ها، اسپری‌ها و ژل‌های ضد آفتاب به جهت محافظت پوست افراد جامعه روانه‌ی بازار شده است. اگر قصد خرید کرم ضد آفتاب را دارید توصیه می‌کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 

 

ضد آفتاب حاوی ویتامین c

انواع ضد آفتاب

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد انواع کرم‌های ضد آفتاب می‌توانند بر اساس مارک، نوع پوست افراد، مواد تشکیل‌دهنده و غیره به انواع مختلفی تقسیم شوند که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های مثبت و منفی مخصوص به خود هستند. در ادامه به بررسی انواع کرم ضد آفتاب از لحاظ گیاهی و معدنی می‌پردازیم.

 

تقسیم بندی انواع کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب گیاهی

برای خرید ضد آفتاب مناسب لازم است به نوع برند آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، گیاهی یا صنعتی بودن آن هم فرقی نمی‌کند و باید به این موارد توجه نمود. عموم کرم‌های ضد آفتاب گیاهی در بالای سطح اپیدرم پوست قرار می‌گیرند و با منحرف کردن و پخش اشعه ماوراءبنفش از پوست محافظت می‌کنند.

اغلب کرم‌های ضدآفتاب گیاهی مؤثر هستند اما به محض عرق کردن خاصیت خود را از دست می‌دهند. هم‌چنین قابلیت پوشانندگی کامل پوست را در هر صورت ندارند و همواره لکه‌های سفیدی را در پوست باقی می‌گذارند؛ اما ضرر این دسته از کرم های ضد آفتاب نسبت به سایر کرم‌های ضد آفتاب دیگر کمتر است. بنابراین اگر قصد خرید این ضد آفتاب گیاهی را دارید حتماً به عدد SPF آن دقت کنید.

 

کرم ضد آفتاب شیمیایی

عموم ضد آفتاب‌های شیمیایی کاملاً جذب پوست می‌شوند و در لایه‌های عمیق‌تری قرار می‌گیرند و پوست را در برابر اشعه ماورا بنفش حفظ کرده و آن را به گرما تبدیل می‌کنند که در نهایت گرمای حاصل از پوست را آزاد می‌کنند. از آن‌جایی که این دسته از ضد آفتاب‌ها به عمق پوست نفوذ بیشتری می‌کنند ممکن است به لایه های عمیق پوست آسیب برسانند؛ بنابراین در هنگام خرید ضد آفتاب باید به نوع spf و برند آن دقت شود.

  

4 نکته طلایی برای خرید ضد آفتاب

 

  • توجه به مواد تشکیل‌دهنده‌ی کرم ضد آفتاب و تطبیق آن با نوع پوست خود
  • بررسی عدد SPF ( هر چه عدد SPF پایین‌تر باشد، سازگاری و ایمنی آن بیشتر است.)
  • خرید نمودن ضد آفتابی محافظ پوست در برابر اشعه‌های مضر UV
  • خرید ضد آفتابی مقرون به صرفه اما با کیفیت

نکات حائز اهمیت در هنگام خرید ضد آفتاب

نحوه مصرف ضد آفتاب

·        کرم ضد آفتاب را بهتر است روی پوست تمیز بزنید.

  • نیم ساعت قبل از خروج از منزل باید استفاده شود.
  •  هر دو ساعت آن را تمدید کنید.
  • آن را دور چشم‌ها نزنید و در صورتی این کار انجام دهید که روی بسته آن نوشته شده باشد.
  • از پیشانی آن را به آرامی شروع به زدن کنید.
  • مقدار آن باید به اندازه یک قاشق چایخوری باشد.

نظرات بازدیدکنندگان