تونر یا همان تونیک چیست

تونر یا همان تونیک چیست

 تونر یا همان تونیک چیست؟

تونر مانند آب به نظر می‌رسد اما یک آب معمولی نیست بلکه مملو از هیدروژن و اکسیژن است و البته بسته به نوع تونری که انتخاب می‌کنید، می‌تواند حاوی اسیدها، گلیسیرین، آنتی اکسیدان‌ها و ضد التهاب‌ها باشد.

 

تونرها سلول‌های مرده را از بین می‌برند

تونر مایعی است که سریع نفوذ کرده و پوست را آبرسانی می‌کند و کمک‌رسان فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن سلول‌های مرده از سطح پوست است. تونرها پوست شما را از لحاظ میزان اسیدی بودن به حالت طبیعی برمی‌گردانند، ناخالصی‌ها را از بین می‌برند و به پوست کمک می‌کنند تا سایر محصولات مراقبت از پوست را به‌خوبی جذب کند.

   

  

تونرها پوست را آبرسانی می‌کنند

فرض کنید پوست شما مانند اسفنج خشک شده است. اگر یک کرم غلیظ روی اسفنج خشک و شکننده بمالید چه اتفاقی می‌افتد؟! حال فرض کنید اسفنج را خیس کرده‌اید، کرم قطعاً راحت‌تر، یک دست تر و بهتر پخش شده و جذب اسفنج می‌شود. تونر یا همان تونیک همین کار را با پوست شما می‌کند.

چه زمانی باید از تونراستفاده کنیم؟

به گفته امی وکسلر، متخصص پوست، پاسخ کوتاه این است: "بعد از پاک‌سازی". او توصیه می‌کند که به‌صورت روزانه و برای مراقبت از پوست، حتما از تونر استفاده کنید و برای اینکه تأثیرپذیری تونر بیشتر باشد، باید بعد از تمیزکردن و لایه‌برداری پوست، از آن استفاده کنید. بیشتر سلول‌ها وقتی پوست خیس است نفوذپذیری بهتری دارند، بنابراین اگر می‌خواهید نتیجه بهتری بگیرید بلافاصله پس از پاک‌سازی، از تونرها استفاده کنید.

انواع تونر برای پوست‌های مختلف

در بالا به توضیح تونر یا همان تونیک پرداختیم، حال لازم است که به این نکته توجه کنیم که چه نوع تونری برای چه پوستی مناسب است؟

      

  تونرهای متنوع برای پوست‌های مختلف

اگر از جمله افرادی هستید که پوست حساستان برای شما دردسرهایی درست کرده است، تونر گیاهان آرام‌بخش پوست با خواص عالی برای تسکین و آب‌رسانی سلول‌های این بافت مناسب است.

اگر پوست چرب و مستعد آکنه دارید،از تونرهای بر پایه اسید سالیسیلیک استفاده کنید. این تونرها باعث از بین رفتن چربی اضافی، بدون خشک شدن پوست شما می‌شود.

اگر پوست شما کدر است، تونرهایی با لایه بردارهای طبیعی، مانند عصاره پاپایا و اسید لاکتیک برای روشن شدن پوست بسیار مناسب هستند. همچنین حتماً از تونر بدون الکل استفاده کنید.

اگر پوست خشک دارید، از تونرهایی بر پایه مخمر تخمیر شده و اسیدهای آمینه استفاده کنید. این نوع تونرها پوست را به میزان زیادی آبرسانی و تغذیه می‌کنند.

و در نهایت اگر پوستی با شرایط نرمال و معمولی دارید، اما گذر زمان را روی صورت خود حس می‌کنید، به دنبال تونرهایی با آنتی‌اکسیدان و مواد آب‌رسان باشید.

    

     استفاده روزانه و مستمر از تونرها

کلام آخر

با توجه به نکاتی که گفته شد حتما استفاده از تونر یا همان تونیک را در برنامه روزانه مراقبت از پوست خود بگنجانید و با توجه به نوع پوست خود بهترین انتخاب را انجام دهید. تونرهای متنوعی در بازار برای استفاده موجود است و شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین vanimani.com تونر برند لورال که از کیفیت عالی است و یا تونر موردنظر خود را تهیه کنید.

منبع:

https://www.allure.com/story/what-is-toner

نظرات بازدیدکنندگان