انواع ریمل

انواع ریمل

 بررسی انواع مختلف ریمل 

ریمل‌های مناسب برای مژه‌های نازک، کوتاه و صاف در برند‌های مختلف موجود هستند تنها مهم است که با شناخت از نیاز خود آن را تهیه و به‌درستی استفاده کنید. با ما همراه باشید تا به بررسی سه دسته‌بندی اساسی این محصول بپردازیم که شما را در خرید بهترین ریمل بر اساس نیاز شما راهنمایی خواهد کرد.

    .

انواع مختلف ریمل      

نمونه‌ای از ریمل‌های مختلف

تقسیم‌بندی ریمل‌ها بر اساس حلالیت در آب

ریمل‌ها بر اساس حلال بودن در آب به دودسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • ریمل‌های محلول در آب: این نوع معمولا ایجاد لک می‌کند، پوسته‌پوسته می‌شود و ماندگاری طولانی ندارند اما به‌آسانی با هر پاک‌کننده‌ای پاک می‌شوند.
  • ریمل‌های ضد آب: این نوع معمولا ساعت‌های طولانی بدون لک شدن روی مژه‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند اما پاک‌کردن آن کمی سخت‌تر است و به پاک‌کننده‌های مخصوص آرایش بر پایه روغن نیاز دارد.

انواع مختلف ریمل برای نیاز‌های مختلف

درادامه به معرفی انواع ریمل‌ها می‌پردازیم.

1- ریمل‌های بلند کننده

این نوع ریمل برای افرادی که مژه‌های کوتاه و کمی دارند بسیار مناسب است. برس‌های این نوع ریمل دارای موهای متراکم‌تری است که باعث می‌شود به‌خوبی نوک مژه‌ها را نیز پوشش دهد. برای ایجاد بیشترین تاثیر، باید حداقل دو‌لایه ریمل روی مژه‌ها زد.

2- ریمل‌های حجم دهنده

ریمل حجم دهنده مژه‌های شما را پر و ضخیم‌تر می‌کند؛ چون حاوی فرمول قدرتمندی از موم‌ها و پلیمرها است. برای ایجاد بهترین فرم و رنگ طبیعی مژه بسیار مناسب هستند. حجم دهنده‌ها برخلاف ریمل‌های بلند کننده فاقد الیاف مصنوعی هستند.  

3- ریمل‌های فر کننده

این نوع بیشتر از دیگر ویژگی‌ها، به تقویت فر طبیعی مژه‌ها کمک می‌کنند.

4- ریمل ضخیم کننده و حجم دهنده

این ریمل یک محصول همه‌کاره محسوب می‌شود. علاوه بر ضخیم کردن جداگانه هر یک از مژه‌ها دید پرتری را نیز نسبت به مژه می‌دهد. همین‌طور باعث صاف و یکدست دیده‌شدن آنها نیز می‌شود.

 

  ریمل بلند کننده مژه

 

انواع مختلف ریمل از نظر مایع و جامد بودن

در این دسته‌بندی به بررسی ریمل‌های پودری، کرمی و مایع می‌پردازیم.

1- ریمل پودری

این نوع ریمل بسیار متفاوت از ریمل‌های مایع و کرمی می‌باشد؛ زیرا قبل از استفاده باید چند قطره آب به آن اضافه کرد. درگذشته بیشتر از این نوع ریمل استفاده می‌شد اما امروزه زیاد رایج نیست.

2-ریمل کرمی

نوع کرمی بیشتر برای کسانی مناسب است که به دنبال حجیم کردن مژه‌های خود می‌باشند زیرا آن‌ها زیاد قابلیت بلندکنندگی ندارند. نکته قابل‌توجه در مورد آن استفاده از برس مناسب است تا از پخش شدن آن روی آرایش چشم جلوگیری شود.

3-ریمل مایع

رایج‌ترین انواع موجود در بازار لوازم آرایشی می‌باشد و از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد دارای دو نوع محلول در آب و ضدآب می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

ریمل مایع برای حجم‌دار کردن مژه‌ها

                                                         

 

جمع‌بندی

ریمل تکمیل‌کننده هر آرایش است که زیبایی چشمان شما را بیش‌ازپیش می‌کند. به بررسی سه دسته‌بندی اصلی ریمل‌ها پرداختیم. با مطالعه مطالب بالا می‌توانید بر اساس نیاز و علایق خود محصول موردنیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.

برای دیدن و خرید انواع ریمل از فروشگاه وانی مانی اینجا کلیک کنید

منبع:

https://www.stylecraze.com/articles/different-types-of-mascaras/

نظرات بازدیدکنندگان