راز ماندگاری ادکلن

راز ماندگاری ادکلن

   راز ماندگاری ادکلن در چیست؟

تفاوت میان عطر و ادکلن در این است که عطر می‌تواند ساعت‌های بیشتری مورد استفاده قرار گیرد ولی ادکلن با توجه به درصد بالای الکلی که در آن به کار رفته است در نهایت بین 3 تا 4 ساعت دوام می‌آورد. لذت استفاده از ادکلن بعد از اصلاح به مراتب خوشحالی بیشتری را برای ما به ارمغان خواهد آورد و استفاده از عطر نشان می‌دهد که ما به محرکی کمتر با دوام بیشتر نیاز داریم تا روز لذت‌بخش خود را ادامه دهیم. در دنیای شلوغ امروز برند‌های مختلف فکر همه جا را کرده‌اند. از یک دورهمی خودمانی تا محیط‌های پرازدحام شغلی. راز ماندگاری ادکلن در این است که دفعات بیشتری مصرف‌کننده را خوشحال کند.

  

ماندگاری ادکلن در لذت استفاده از آن برای یک مهمانی تجربه می‌شود.

برای درک بهتر تفاوت‌ها در ادامه به بررسی ساختار یک عطر با دوام می‌پردازیم.

لابو رز (Le Labo Rose )

این عطر از گل رز، زیره، ویتیور و مشک تشکیل شده است. اگر علاقمند به بوی گل رز باشید حتما چنین عطری را می‌پسندید. دوام این عطری تا زمانی است که لباس‌هایتان را بشویید. ثبات در این ترکیبات به نت پایه آن یعنی مشک برمی‌گردد. مشک از آزاد سازی مواد فرار موجود در عطر جلوگیری می‌کند و در نتیجه باعث ماندگاری عطر می‌شود.

  

ترکیبات یک عطر در ماندگاری آن تاثرگذار است

درباره ویتیور(خس خس) باید گفت که این گیاه بسته به خاکی که در آن روییده است بوی متفاوتی خواهد داشت. رایحه ویتیور دامنه گسترده‌ای دارد. که گاهی نرم و ملایم و گاهی تند و گیراست. پس باید توجه داشت که ویتیور مورد استفاده در عطر، از کدام منطقه جغرافیای گرفته شده است. معمولا در مشخصات محصول و با توجه به شدت آن می‌توان ویژگی ویتیور را تشخیص داد. در عطر لابو رز که بوی نرم و ملایمی دارد ویتور استفاده شده مشابه ویتور برین به کار گرفته شده است.

     

در یک نگاه گذرا در می‌یابیم که ترکیبات عطر برای دوام بیشتر و در ادکلن برای لذت طرح‌ریزی می‌شوند. ماندگاری ادکلن خاطره‌ای است که در هنگام استفاده از آن پدید می‌آید.

ادکلن چوب مریم گلی و نمک دریایی برند JO MALONE

این ادکل دارای نت پایه گلابی ،فرسیا و پاچولی است. ترکیبات ادکلن نشان می‌دهند که به دنبال این است که نهایت لذت را در مصرف کننده پدید بیاورد. به صورت کلی تجربه استفاده از ادکلن متفاوت است. در باره این محصول قرار است بعد از دوش گرفتن احساس طراوت را در هنگام استفاده بیابیم. عناصری که  دوام را در ادکلن ایجاد کنند به شکلی معقول استفاده شده‌اند.  ماندگاری ادکلن به معنای استفاده دوباره خواهد بود. درنتیجه راز ماندگاری ادکلن در دفعات استفاده از آن است.

برندهای گوناگون به دنبال موقعیت‌های مختلف هستند

موقعیت‌های مناسب برای ادکلن و عطر را دریابیم

محصولات متفاوتی در دنیای رایحه‌ها وجود دارند که هر کدام از ویژگی‌های متفاوتی برخوردارند و موقعیت‌های مخصوص به خود را می‌طلبند. ماندگاری ادکلن به لذت استفاده از آن بر می‌گردد. یک عطر قرار است همراه مداوم ما در طول روز و یا روزها باشد ولی ادکلن ما را در یک میهمانی مفرح و یا یک دورهمی دوستانه همراهی می‌کند.

 

 

 

 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان