ریمل تقویتی

ریمل تقویتی

ریمل تقویتی

شاید پیدا کردن یک ریمل تقویتی خوب کمی سخت به نظر بیاید؛ اما ما در این مقاله به شما کمک می‌کنیم که چگونه یک ریمل با کیفیت و استاندارد را شناسایی و انتخاب کنید. ابتدا با یک تعریف ساده از ریمل شروع می‌کنیم، ریمل یکی از لوازم آرایشی است که برای ضخیم‌کردن، تیره‌تر کردن و بلند‌کردن مژه‌ها به کار می‌رود و باعث جلب توجه بیشتر مخاطب به سوی چشمان شما می‌شود.

برای خرید ریمل های تقویتی و گیاهی از فروشگاه وانی مانی اینجا کلیک کنید

عمده استفاده ریمل برای بلند کردن مژه‌ها است اما کارهای دیگری مثل، مرتب کردن، حجم دادن، پیچ‌دادن و یا هرکار دیگری که بتوان با مژه‌ها کرد از طریق ریمل انجام می‌گیرد. بعضی از ریمل‌ها بسیار ضخیم هستند و بیشتر برای تیره و ضخیم تر کردن مژه‌ها بکار می‌روند و در عوض، بعضی از ریمل‌ها نازک بوده و بیشتر برای موج دار کردن و باریک کردن مژه به کار می‌روند.

 

دو نوع براش ریمل‌ها که برای پر رنگ و حالت دادن مژ‌ها به کار می‌روند

 

 

ریمل‌های تقویتی به دو دسته کلی قابل شستشو و ضد آب تقسیم می‌شوند. در خرید ریمل باید به براش یا برس ریمل نیز توجه کنید، بهترین ریمل‌ها دارای برس با دانه‌های منظم و به یک اندازه هستند. همچنین برای حجم دادن مژه بهتر است از ریمل تقویتی با دندانه‌های کوچک استفاده کنید که طول زیادی نداشته باشند. در نهایت نیز برای پاک کردن ریمل بهتر است به آرامی عمل کنید و از هرگونه فشار یا کشیدن مژه پرهیز کنید چون به ریشه مژه آسیب وارد شده و ممکن است کنده شود. همیشه سعی کنید از لوازم آرایشی که مدت زمان زیادی از خرید آن‌ها می‌گذرد استفاده ننمایید و تا حد امکان از ریمل‌هایی استفاده کنید که کمتر از سه ماه از تاریخ خرید آن می‌گذرد چون ممکن است لوازم آرایشی مدت زمان زیادی را نیز در فروشگاه مانده باشند و استفاده از آن ها ضرر داشته باشد.

ریمل‌های قابل شستشو

قسمت عمده مواد این ریمل‌ها را آب تشکیل داده است، بنابرین به راحتی می‌توان با آب این ریمل را پاک کرد. ریمل‌های قابل شستشو انعطاف پذیری بیشتری به مژه‌ها می‌بخشند، این بدان معنی است که برای سلامت مژه‌های شما کاربرد موثرتری دارند. در مقابل ریمل‌های ضد آب، بیشتر تمایل به خشک کردن و چسباندن مژه‌ها به همدیگر دارندکه گاهی اوقات موجب کنده شدن مژه‌ها می‌شود. ریمل‌ تقویتی قابل شستشو به مژه این امکان را می‌دهد که آزادانه حرکت کرده و به هم نچسبند و در اثر کشیده شدن دست با مژه، باعث کنده شدن مژه نمی‌شود و در نهایت می‌توان با آب یا هر پاک‌کننده آرایشی دیگری ‌این ریمل را پاک کرد. مشکل ریمل‌های قابل شستشو این است که به طور کامل خشک نمی‌شوند و بعد از هر بار استفاده و پاک کردن تیرگی بر جای می‌گذارند. به همین دلیل اکثر خانم‌ها از این ریمل‌ها استفاده نمی‌نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

 

علاوه بر پر تیره تر کردن مژه می‌توان برای ضخیم‌تر کردن مژه نیز از ریمل استفاده کرد

 

 

 

 

ضد آب

این ریمل‌ها محتوای آب کمتری دارند و حتی بعضی از آنها هیچ گونه محتوای آبی ندارند. این خاصیت به ریمل کمک می‌کند در برابر عرق، اشک و یا هرگونه رطوبت دیگر مقاوم باشد. این ریمل ‌تقویتی نیز همانند ریمل‌های قابل شستشو، بعد از هر بار استفاده و پاک‌کردن ریمل، تیرگی و سایه در اطراف پلک و چشم ایجاد می‌کنند؛ اما تفاوت در این است که تیرگی‌های حاصل از ریمل‌های ضد آب کم‌رنگ‌تر از ریمل‌های قابل شستشو هستند و اغلب شبیه سایه به نظر می‌رسند تا یک لکه!

به دلیل این که ریمل زدن در مراحل انتهایی آرایش کردن انجام می‌شود، مهم است که از یک پاک‌کننده آرایشی به خصوص برای پاک کردن ریمل و آرایش چشم‌ها استفاده شود. برخلاف ریمل‌های قابل شستشو نمی‌توان ریمل‌های ضد آب را از طریق شستشوی با آب پاک کرد؛ برای همین باید از یک روغن تمیز کننده یا پد‌های الکی استفاده کنید

 

نظرات بازدیدکنندگان