ریمل خوب را بشناسیم

ریمل خوب را بشناسیم

 برای خرید ریمل خوب باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

محتویات
 1. شکل برس یک ریمل خوب
 2. چگونه از ریمل خوب استفاده نماییم؟
 3. چه نوع ریملی، باعث ریزش مژه چشم می شود؟

قبل از خرید یک ریمل خوب،  معمولا سوالاتی چون:

آیا ریمل خوب، ضدآب دارید؟

 ریمل خوبی که نریزه و قیمت مناسبی هم داشته باشد، را پیشنهاد می کنید؟

بهترین ریمل خوب شما کدام است؟

و...

این ها نمونه سوالاتی بودند که عموم خانم ها از فروشندگان یا دوستان و آشنایان خودشان می پرسند. البته ریمل خوب، برای افراد مختلف با توجه به نوع مژه و آرایشی که انجام می دهند، متفاوت است. انتخاب ریمل خوب، با توجه  به اینکه می خواهند مژه های خود را بلندتر، پر حجم تر یا فر کننده، متفاوت نیز می باشد. بعضی از افراد به دنبال ریمل های ضدآب که در شنا و یا با تعرق زیاد نریزد، می گردند؛ البته این چنین ریمل هایی به آسانی پاک نمی شوند و نیاز به محلول های پاک کننده دارند. البته بهترین ماده ای که برای پاک کردن این نوع ریمل ها مناسب است، شیر می باشد که بخاطر داشتن پروتئین موجود در آن، نه تنها ریمل را از چشم پاک می کند، بلکه باعث تقویت مژه ها و بلند شدن آن ها هم می شود. در صورتی که مژه های مشکی دارید از ریمل های مشکی و اگر مژه و موهای قهوه ای دارید، از ریمل های قهوه ای و روشن استفاده نمایید. نکته حائز اهمیت این است که اگر بعد از استفاده از ریمل دچار التهاب یا سوزش چشمی شدید، دیگر از آن استفاده ننمایید. حتما قبل از خرید ریمل خوب، برس ریمل و محلول آن را بررسی نمایید، از آنجاییکه بعضی از ریمل ها دارای تستر بوده و خانم های دیگر  هم از آنها استفاده نموده اند، بهتر است که شما از آنها استفاده نکنید و با بررسی ظاهر آن ها، اقدام به خرید نمایید. حتما برای خرید ریمل خوب، از فروشگاه هایی که پر تردد هستند و کالاهای آن ها مدام به فروش می رسد، اقدام کنید. یکی از فروشگاه های معتبری که خرید زیاد از آن می شود، فروشگاه اینترنتی مو تن رو است که تمامی کالاهای ارائه شده دراین فروشگاه، اورجینال و با کیفیت بوده است. با خرید ریمل خوب، از این فروشگاه، دیگر نگران خشک بودن یا بی کیفیت بودن، نخواهید بود.

شکل برس یک ریمل خوب

برای خرید ریمل خوب، با توجه به استفاده از آن، حتما باید شکل برس و فرچه آن را بخاطر داشته باشید که 7 مورد آن به شرح زیر است:

 1. پرپشت کننده مژه
 2. فر کننده
 3. حجم دهنده
 4. بلند کننده ، حجم دهنده و فر کننده
 5. فرکننده و حجم دهنده
 6. بلند کننده ، حجم دهنده
 7. فرکننده و جدا کننده

Mascara Brush


حالا بعد از شناخت برس  های ریمل، نوبت به استفاده درست از آن می رسد.

چگونه از ریمل خوب استفاده نماییم؟

بعد از خرید ریمل خوب، حالا باید به روشی درست ازآن استفاده نمایید. قبل از ریمل زدن، باید آرایش چشم را کامل کرده، تا بعد از استفاده، مجبور نشوید از آرایش های دیگر استفاده کنید و زحمت ریمل زدن را به هدر دهید. مراحل استفاده از ریمل خوب به شرح زیر است:

 • قبل از شروع کار، باید از فرمژه برای حالت دادن و زیباتر نشان دادن مژه استفاده نمایید.
 •  حال به سمت پایین نگاه کرده و ریمل زدن را از گوشه مژه به سمت بیرون آغاز کنید و بر روی مژه، به سمت بالا، برس را حرکت دهید.
 • کار مرحله قبل را برای مژه های پایینی هم تکرار کنید، طوریکه از غلظت مایع برس کم کرده و به صورت عمودی بر روی مژه ها بزنید.
 • برای نمایش بهتر، به صورت زیگزاگی ریمل بزنید.
 • برای مژه های کوتاه، از ریمل های بلندکننده و فرم دهنده استفاده نمایید.
 • برای مژه های بلند، حتما از ریمل های حجم دهنده استفاده نمایید و برای بهتر نمایش دادن، دوباراین کار را تکرار نمایید.
 • نکته مهم: ریمل های خوب معمولا ارزان نبوده و اگر استاندارد یک ریمل خوب را رعایت نکنند باعث عفونت چشمی خواهند شد.
 • اگر بعد از استفاده از ریمل، مژه ها به هم چسبید، با استفاده از شانه کوچک، آن ها را از هم جدا نمایید.
 • برای اینکه ماندگاری ریملتان بیشتر باشد، به هنگام استفاده، برس ریمل را به جای بالا و پایین بردن، در داخل مخزن بچرخانید تا دیرتر خشک شود.

چه نوع ریملی، باعث ریزش مژه چشم می شود؟


در کل ما دو نوع ریمل داریم، یکی پودری و دیگری مایع؛ ریمل های مایع، معمولا از آب یا از ترکیب آب و روغن تشکیل شده اند. معمولا، ریمل هایی که دارای روغن باشند بعنوان واترپروف یا ضدآب مورداستفاده قرار می گیرند و به راحتی قابل پاک شدن نیستند. استفاده زیاد از این نوع ریمل ها یا ماندن زیاد بر روی مژه ها، باعث ریزش مژه و ایجاد حساسیت چشمی می شود.

حال در صورتی که از این مطلب راضی بودید و برایتان مفید بود، حتما این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع:موتنرو


 

نظرات بازدیدکنندگان